Projekt: sklep internetowy – cz. 1

Posted: Sierpień 2, 2011 in Uncategorized

Kiedy podejmujesz decyzję o prowadzeniu własnej firmy, widzisz już oczami wyobraźni funkcjonujący sklep i przyszłe zyski. Czy wiesz jednak, jak ważny jest moment przygotowań całego przedsięwzięcia? Pomogę Ci dobrze zaplanować Twój przyszły biznes.

Wiele rzeczy zaczynamy od zaplanowania, a przedsięwzięcia, które realizujemy często są projektami. Weźmy dla przykładu organizację ślubu – wyznaczamy jego datę, określamy miejsce, rodzaj ceremonii oraz nasze wyobrażenia o nim, listę gości i oczywiście przewidujemy określony budżet. Tak właśnie opisuje się projekt.

Projektem jest wszystko to, co planujemy zrobić w określonym czasie, zakresie i z uwzględnieniem budżetu, w jakim zamierzamy się zmieścić. Ślub, budowa domu, remont, założenie sklepu internetowego – to, w jaki sposób określimy nasze zamierzenia co do podejmowanego działania, nasze zaangażowanie i właściwe jego planowanie, zagwarantuje nam sukces w działaniu i pozwoli kontrolować sytuację.

W cyklu artykułów, który oddaję w Wasze ręce, znajdziecie przydatne informacje na temat tego, w jaki sposób przygotować się do założenia sklepu internetowego, czyli jak przeprowadzić dobrą analizę, rozpatrzyć korzyści, zdefiniować wygląd naszego sklepu, funkcjonalności, przewidzieć potencjalne ryzyka i zobaczyć, w jaki sposób można spróbować im zapobiegać. Podpowiem także, jak zaplanować realizację zaplanowanego biznesu, wykonać wszystkie założone postanowienia i wreszcie sprawdzić, czy udało nam się osiągnąć cel, który sobie postawiliśmy, kiedy rozpoczynaliśmy naszą przygodę.
Już w następnym artykule zaplanujemy razem Twój sklep internetowy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s